Seminář lektorů odborného výcviku obsluh stavebních strojů 2023

Úvod

Lektoři odborného výcviku obsluh stavebních strojů si musí, pokud má mít jejich působení trvale potřebnou úroveň a aktuálnost, své znalosti a dovednosti průběžně doplňovat. Předpokladem je nejen sledování nové techniky, příslušné legislativy včetně změn předpisů v oblasti bezpečnosti a ochrany zdraví při práci a změn požadavků na zajišťování a ověřování odborné způsobilosti obsluh stavebních strojů. Seminář je zaměřen především na tyto změny. Je také jednou z mála příležitostí ke vzájemné výměně zkušeností z lektorské činnosti.

Seminář je určen

Držitelům osvědčení lektora odborného výcviku obsluh stavebních strojů zařazených do I. kategorie, tj. strojů a zařízení původního seznamu vyhlášky Ministerstva stavebnictví č. 77/1965 Sb. (převážně zemní stroje) a elektrocentrál, vrtných souprav pro skalní práce a strojů pro zakládání podle citované vyhlášky ve znění výnosu č. 1/1981 Ministerstva stavebnictví ČSR, § 1, písm. c), d), a e), kterým končí, nebo již skončila, pětiletá platnost jejich „Osvědčení“ a mají zájem si jeho platnost prodloužit. Dále držitelům osvědčení, jehož platnost sice nekončí, ale chtějí si aktualizovat své znalosti, případně rozšířit své osvědčení o další tematické celky.

Program semináře

  • aktuální informace z oblasti výcviku obsluh stavebních strojů a vyhlášky č. 77/1965 Sb.,
  • doložení (přehled) vlastní lektorské činnosti,
  • přehled a ukázka lektorem používaných výukových materiálů,
  • výměna zkušeností z lektorské činnosti,
  • závěrečné pohovory.

Osvědčení způsobilosti k lektorské činnosti se vydává pro tematické celky

  • konstrukce strojů a zařízení,
  • technologie a provádění prací,
  • provoz a údržba strojů a zařízení,
  • BOZP a životní prostředí.

Harmonogram

program 9:00 – 15:00 hod.

Termín

8. prosince 2023

Místo konání

 

Učebna tekutinových mechanismů M6/4
Česká zemědělská univerzita v Praze,
Kamýcká 129, Praha 6 - Suchdol,
Technická fakulta

Poznámka: Účastníci jsou na seminář individuálně zváni na základě naší evidence.

Další články v rubrice

English ☰ Menu

Na webových prezentacích České zemědělské univerzity v Praze (pod doménou czu.cz) používáme soubory cookies. Tyto soubory nám poskytují možnosti, jak lépe poskytovat služby a dále nám pomáhají analyzovat výkon webu. Informace o tom, jak naše weby používáte, můžeme sdílet se svými partnery působícími v oblasti sociálních médií, inzerce a analýz. V nastavení si můžete následně vybrat, které cookies můžeme používat. Svůj udělený souhlas, můžete kdykoliv změnit či odvolat.